همه چیز در مورد تندیس مسیح در ریو دوژانیرو

مجسمه مسیح (به پرتغالی: Cristo Redentor) مجسمه مشهوری است که در برزیل در شهر ریو دوژانیرو قرار دارد که مجسمه مسیح منجی است.

 

Cristo Redentor (4)

 

این مجسمه به بلندی ۳۸ متر بر روی کوه کورکووادو به شهر ریودوژانیرو در برزیل سایه انداخته است.و در سال ۱۹۲۶ و در ارتفاع ۷۱۰ متری ساخته شده است. مجسمه مسیح رهایی بخش توسط هکتور داسیلوا کوستا برزیلی طراحی و توسط مجسمه ساز بزرگ فرانسوی پل لندوسکی ساخته شد.

index

 

۵ سال تمام صرف ساختن این مجسمه شد و در تاریخ دوازده اکتبر ۱۹۳۱ افتتاح و پرده برداری شد که تبدیل به نشان معروف شهر برزیل شد.

Cristo Redentor (1)

مجسمه مذکور حالت ایستاده عیسی مسیح را در حالیکه دستان خود را کاملاً باز کرده است نشان می دهد که این حالت نشان دهنده پذیرش همه انسانها در آغوشش است.

 

Cristo Redentor (2)

 

دست چپ این مجسمه به سمت شمال شهر ریودوژانیرو و دست راست آن به سمت جنوب شهر اشاره می کند. مناظر بسیار جذابی را می توان از آنجا مشاهده کرد که نفس را در سینه تماشاچی حبس می کند.این مناظر شامل شهر Rio، خلیج، کوه Sugarloaf و ساحل رودخانه های Copacabana و Ipanema می شود. همچنین علاقمندان به فوتبال نیز می توانند منظره ای از استادیوم Maracana را در آن ارتفاع مشاهده کنند.

توریستهایی که از برزیل دیدن می کنند حتماً به دیدن این مجسمه نیز می روند.

 

Cristo Redentor (3)

گفتنی است؛ مجسمه مسیح رهایی بخش در نظر سنجی بزرگ جهانی در سال ۲۰۰۷ میلادی که در ۸ ژوئیه همان سال نتیجه آن اعلام گردید، در شمار یکی از عجایب هفتگانه جهان در دوران حاضر شناخته شد.

هم چنین می توانید از این مطلب هم دیدن بفرمایید آشنایی با کشور برزیل

منبع : سفر به برزیل

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*